Grupa seniorów podczas zajęć
Biblioteka Główna

Nowa sekcja UTW w bibliotece

1 lutego 2024

Od września ubiegłego roku w Bibliotece odbywają się zajęcia dwóch sekcji Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Zagórówie. Do grupy poetycko-literackiej dołączyła sekcja treningu umysłu – obie prowadzone przez bibliotekarki. Opiekunką pierwszej jest Katarzyna Nowicka, drugiej – Katarzyna Połom.

Na pierwszym spotkaniu sekcji literackiej rozmawiałyśmy o wspaniałych wyklejankach Wisławy Szymborskiej i wraz paniami próbowałyśmy stworzyć własne, pomysłowe dzieła. Na kolejnym- wyruszyłyśmy w podróż po świecie, by obserwować, jak zimowe święta obchodzone są w różnych kulturach. Tematem trzeciego spotkania było zainteresowanie współczesnych historyków i publicystów barwnymi ale i tragicznymi dziejami chłopstwa. Oprócz prezentacji książek o tej tematyce, obejrzeliśmy film „Rodzina człowiecza”.

Na treningu umysłu gramy w gry planszowe ( m.in. Azul widoczny na zdjęciach ), rozwiązujemy łamigłówki, zagadki logiczne i dobrze się bawimy. Zawsze nowe zestawy ćwiczeń przygotowywane są specjalnie na każde zajęcia. Żonglujemy słowem i piłeczkami, oddajemy się pasji do wykreślanek i wykorzystujemy zapałki do rozwiązywania równań.