Zestaw książek na wystawie

Powstanie Wielkopolskie – wystawa i wykład

31 stycznia 2024

Powstanie Wielkopolskie to temat spotkania z uczniami Szkoły Podstawowej im. Michała Okurzałego w Zagórowie. 11 stycznia klasa 7c wraz z wychowawczynią, panią Moniką Nowaczyk wzięła udział w mini wykładzie prowadzonym przez Macieja Wrzesińskiego, ucznia pierwszej klasy Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Zagórowie. Maciek jest wielkim pasjonatem historii, lubi o niej opowiadać – dlatego chętnie przyjął nasze zaproszenie do współpracy. Mówił ze swadą wykładowcy uniwersyteckiego nie tylko o wydarzeniach prowadzących do wybuchu wielkopolskiego zrywu niepodległościowego, o przebiegu powstania i następstwach, ale i o pełnym ciekawych wydarzeń życiu swojego pradziadka, Symforiana Szumańskiego.

Wszystkim rozmowom dotyczącym Powstania Wielkopolskiego towarzyszy mała wystawa książek i publikacji dostępnych w naszej bibliotece, a tematycznie związanych z wydarzeniami.