Katarzyna Nowicka w rozmowie z Łukaszem Musiałem
Spotkania autorskie Z życia biblioteki

WyTŁUMACZ mi świat. Spotkanie z Łukaszem Musiałem

11 grudnia 2023

Mieliśmy przyjemność po raz drugi gościć w bibliotece prof. Łukasza Musiała, pracownika naukowego w Zakładzie Historii Literatury Niemieckiej na UAM, tłumacza, eseistę, wybitnego znawcę twórczości Franza Kafki. Spotkanie było zatytułowane „wyTŁUMACZ mi świat”. O roli tłumacza w życiu czytelników, o tłumaczach jako ambasadorach twórców i dzieł, o tłumaczeniu książek artystycznych, naukowych i dla dzieci, o tym, dlaczego tłumacz powinien dbać przede wszystkim o kondycję fizyczną, co robi tłumacz w teatrze rozmawialiśmy z naszym Gościem, a lista pytań i tematów pozostała niewyczerpana.

Dziękujemy Łukaszowi Musiałowi za tę wspaniałą wizytę w rodzinnym miasteczku, a wszystkim uczestnikom za przemiłą atmosferę i mnóstwo ważnych refleksji.