Z życia biblioteki

Klara reprezentuje Zagórów

25 kwietnia 2008

– Jestem uczennicą czwartej klasy Szkoły Podstawowej w Zagórowie. Do kolejnego konkursu recytatorskiego przygotowuje mnie Lilla Lebiedzińska.. W ubiegłym roku dotarłam do etapu wojewódzkiego – powiedziała Klara Frankowska.

Obecnie dziewczynka przygotowuje się do kolejnego etapu konkursu recytatorskiego, który odbędzie się w Strzałkowie. – Szczęśliwie przeszłam eliminacje szkolne, gminne i powiatowe. Teraz oczekuję na etap międzypowiatowy. Recytować będę wiersz „Piegi”. Wcześniej sama wybierałam sobie wiersze na konkursy, teraz podpowiada mi pani. Chętnie uczę się wierszy. W szkole największą przyjemność sprawia mi nauka języka polskiego i historii. W domu lubię zajmować się siostrą Rozalką – powiedziała Klara.

(…) Wiadomość z ostatniej chwili: Klara pomyślnie przeszła przez etap konkursu w Strzałkowie. Tym samym, Klara zakwalifikowała się do Wielkopolskiego Konkursu Recytatorskiego dla szkół podstawowych i gimnazjalnych Wierszydełko, który odbędzie się 25 kwietnia w gimnazjum w Przykonie.

Kurier Słupecki 8 kwietnia 2008

Informacja z Przykony: Klara otrzymała wyróżnienie w XI Wielkopolskim Konkursie Recytatorskim i Plastycznym