Filia w Trąbczynie Z życia biblioteki

Ferie w filii bibliotecznej w Trąbczynie

22 stycznia 2019

Filia biblioteczna w Trąbczynie w pierwszym tygodniu ferii zimowych zorganizowala dla dzieci szereg spotkań, które pozwoliły milusińskim w ciekawy i niebanalny sposób spędzić wolny czas.

14 stycznia  biblioteka w Trąbczynie zaprosiła najmłodszych na pokaz filmów i bajek edukacyjnych.

16 stycznia filia biblioteczna w Trąbczynie kolejny już raz gościła aktorów teatru „Edu – Artis” z Krakowa, tym razem w przedstawieniu pt. „Plastusiowe opowieści”. Historia opowiadała o Plastusiu i jego przyjaciółce Tosi, pochodzących z bajkowego, pirackiego świata, którzy na swej drodze spotkali niesfornego Krzysia i postanowili nauczyć go dobrych manier. Podczas niecodziennego spotkania główni bohaterowie uczyli Krzysia, jak powinien się zachowywać i w jaki sposób postępować aby inni mieli ochotę bawić się z nim, rozmawiać i przyjaźnić. Bajka  posiadała walory edukacyjne i rozrywkowe, ale przede wszystkim propagowała zasady dobrego zachowania. Podczas spotkania aktorzy w formie zabawy, uczyli dzieci używania „magicznych słów” jak między innymi: proszę, dziękuję, przepraszam… Dzieciom przedstawienie bardzo się podobało, a nam pozostaje mieć  nadzieję, że zdobyta wiedza zaprocentuje w przyszłości.

18 stycznia odbyły się zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej, które poprowadziła pani Wioletta Woźna. Uczestnicy zajęć dowiedzieli się m.in. w jaki sposób należy wezwać pogotowie ratunkowe, wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową u osoby dorosłej oraz jak prawidłowo ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej.