Z życia biblioteki

Paweł stworzył wyróżnione logo

10 maja 2008

Paweł, uczeń klasy szóstej Szkoły Podstawowej im. Michała Okurzanego w Zagórowie, otrzymał wyróżnienie w konkursie zorganizowanym przez Wojewódzką Biblotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu na biblioteczne logo.

Do udziału w konkursie namówiła go nauczycielka plastyki – Agnieszka Witkiewicz. Paweł stworzył logo szkolnej biblioteki na komputerze, bo jak mówi nie umie rysować. Swój pomysł przeniósł na kartkę przy użyciu Worda i Painta. Najwięcej problemu sprawił mu kształt loga. Drogą prób i błędów sam doszedł do tego, że najlepsze będzie koło. W wyborze kolorystyki pomogła mu już mama – Justyna.

– Nie spodziewałem się, że dostanę jakieś wyróżnienie. Prawdę mówiąc zdążyłem już zapomnieć o tym, że w ogóle wykonywałem jakąś prace na konkurs. Zajmowałem się tym kilka dobrych miesięcy temu, chyba w styczniu. Potem pani zaniosła pracę do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Zagórów, a pani dyrektor Małgorzata Kasprzak wysłała ją na konkurs – opowiada chłopiec. Interesuje go nie tylko informatyka. Ma też niecodzienne fascynacje jak np. biegi narciarskie. Nart jeszcze nie ma, a i śniegu ostatnio było u nas tyle, co kot napłakał, ale nigdy nie wiadomo, czy ta sytuacja się nie zmieni… Póki co, więc ogląda relacje telewizyjne.

Nie wyklucza też, że stworzy kolejne logo, jeśli będzie po temu okazji. Póki co, już wie, że wykonany przez niego i „zauważony” znaczek ma zostać zaadoptowany także na logo miejskiej biblioteki w Zagórowie.

Gazeta Słupecka nr 19 (925)