Z życia biblioteki

Jak dzieci widzą papieża?

29 kwietnia 2008

„Jan Paweł II w oczach dzieci” – taki tytuł nosi ostatni konkurs Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Słupcy. Dzieci wykonały swoje prace dowolną techniką.

Konkurs cieszył sie dużym zainteresowaniem wśród uczniów, o czym świadczy spora ilośc nadesłanych prac. Był on adresowany do uczniów szkół podstawowych. – Dowiedziałam się o konkursie od pani od plastyki. To ona zachęciła mnie do wzięcia w nim udziału. Bardzo lubię brać udział w różnych konkursach, więc chętnie przystąpiłam też do tego. Moja praca przedstawia portret Jana Pawła II, to wydzieranka – moja ulubiona technika – opowiadała Marika Liczbińska z Kosewa.

Kim dla dzieci jest Jan Paweł II? – To dla mnie ktoś ważny i dlatego wziełam udział w tym konkursie. Ja go widzę jako osobę dobra dla dzieci – wyznała Karolina Idziak z Zagórowa.

Komisja w składzie: Anna Walicka i Ewa Nowak, nagrodziła 33 uczniów: Katarzynę Przygocką i Antoninę Byczkowską z SP1 w Słupcy, Alinę Sieczkarek, Dagmarę Kanafę, Adriannę Calmer, Klaudię Zomerfeld, Wojciecha Bartkowiaka i Dawida Króla z SP3 w Słupcy, Patryka Kędziorę z Sp Strzałkowo, Weronikę Mytowską, Marikę Liczbińską i Eryka Dobrychłopa z SP Giewartów, Weronikę Miare, Dominikę Wittig z SP Cienin Zaborny, Karolinę Albanowską, Żanetę Grzelak i Agnieszkę Wieczorek z SP Cienin Kościelny, Annę Małowiecką z SP Kotunią, Justynę Wojciechowską i Natalię Włosiniak z SP Koszuty, Filipa Jasiczka, Karolinę Idziak, Adriana Jankowskiego, Izabelę Horak i Karolinę Ławniczak z SP Zagórów. Nagrodzono również wychowawców Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego: Krzysztofa Hemmerlinga, Janusza Ekierta, Marka Budzyńskiego, Patrycję Wieczorek, Elwirę Tomaszyk, Ewę Lepel, Ilonę Hemmerling i Sebastiana Golimowskiego.

Inicjatorem konkursu była Anna Karpińska.

Kurier Słupecki 29 kwietnia 2008