Z życia biblioteki

Święto pluszowego misia w bibliotece

26 listopada 2009

W październiku 2009 r. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Zagórowie ogłosiła konkurs plastyczny „Mój ulubiony Miś’. Konkurs przeznaczony był dla dzieci z Miejskiego Przedszkola Samorządowego w Zagórowie i poprzedził obchody Święta Pluszowego Misia.

Plon konkursu to 80 przepięknych prac, wykonanych techniką kolażu i zaprezentowanych na wystawie pokonkursowej w okresie 23.11-5.12.2009 r. w czytelni biblioteki.

26 listopada biblioteka wypełniła się dziećmi z przedszkola i z trzeciej klasy szkoły podstawowej oraz pluszowymi misiami. Dzieci wysłuchały opowieści i wierszyki o pluszowych misiach, obejrzały scenkę o chorym misiu w wykonaniu uczniów klas trzecich, zapoznały się z czasopismem „Miś”, z książeczkami w których głównym bohaterem jest pluszowy miś. Ostatni punkt uroczystości to posumowanie konkursu plastycznego. Dzieci uczestniczące w konkursie otrzymały dyplomy, a wszyscy biorący udział w spotkaniu, słodkie ciasteczka w kształcie misia. Miłą niespodzianką dla przedszkolaków był prezent od uczniów klasy trzeciej szkoły podstawowej w Zagórowie w postaci ogromnego pluszowego misia.