Wycieczka do Lądu

13 sierpnia 2009

W dniu 13 sierpnia BPMiG w Zagórowie zorganizowała wycieczkę do Lądu dla dzieci ze Świetlicy Środowiskowej w Zagórowie. Pierwszym miejscem, które zwiedziliśmy był klasztor Salezjański. Oprowadziła nas po nim przewodnik pani Sylwia Szcześniak. Przybliżyła nam zarys historyczny dziejów klasztoru i kościoła. Ponadto obejrzeliśmy wystawę fotograficzną P. Karola Budzińskiego „Klasztory i kościoły Wielkopolski”, zwiedziliśmy również czytelnię i bibliotekę klasztorną. Następnym punktem wycieczki była siedziba Nadwarciańskiego Parku Krajobrazowego – Ośrodka Edukacji Przyrodniczej w Lądzie. Uczestnicy wycieczki zwiedzili ośrodek, obejrzeli wystawę spreparowanych zwierząt i ptaków, charakterystycznych dla naszego regionu, podziwiali również z tarasu widokowego wspaniałą panoramę Pradoliny Warty. Ostatnim punktem wycieczki był pobyt na przystani „Marina” sponsorowany przez Pana Mirosława Słowińskiego. Uczestnicy zjedli smaczny posiłek i zwiedzili przystań. Niespodzianką i dodatkowa atrakcją był rejs katamaranem po Warcie. Wraz z zadowolonymi i rozśpiewanymi dziećmi wróciliśmy do Zagórowa.