Podróżnik na szlaku w karawanie
Ogłoszenia

Zapraszamy na spotkanie z podróżnikiem

22 marca 2024

„Droga wiodąca przez setki kilometrów pustyń, bezdroży, niebotycznych gór, prastarych miast, kwitnących oaz. Wschód…Kaukaz, Persja, Azja Centralna… Gruzja, Armenia, Azerbejdżan, Iran, Uzbekistan, Kirgizja, Kazachstan. Nie pamiętam ile wypraw zorganizowałem tam od czasu kiedy pierwszy raz wyjechałem autostopem w podróż w kierunku Indii.
Prezentacja którą przedstawię będzie zaledwie ułamkiem wspomnień z moich wypraw – głównie konnych, ale także pieszych, autostopowych i 4×4 po krajach położonych w cieniu Jedwabnego Szlaku. Serdecznie zapraszam… „

Jacek Jasiński

Kiedy: 3 kwietnia 2024

Gdzie: Czytelnia Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Zagórów

Wstęp: wolny

O podróżniku:
JACEK JASIŃSKI – rocznik ’73, z wykształcenia architekt i archeolog, z zamiłowania koniarz i podróżnik. Od lat, czasem samotnie a czasem z żoną i dzieciakami, włóczy się bocznymi drogami wielu krajów Europy i Azji, szczególnie po krajach leżących w zasięgu kultury Jedwabnego Szlaku. Hoduje konie rasy kabardyńskiej, którym poświęca każdą wolną chwilę między zagranicznymi podróżami, odkrywając na ich grzbietach uroki Jury Krakowsko-Częstochowskiej i innych pięknych rejonów Polski.

Spotkanie sfinansowane ze środków Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu

Organizatorzy:
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Zagórów
Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty
Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu

Plik Opis Wielkość pliku
png Spotkanie z Jackiem Jasińskim 2 MB