Na zdjęciu czwórka osób - lektorów tegorocznego Narodowego Czytania
Biblioteka Główna Z życia biblioteki

Zapraszamy na Narodowe Czytanie!

5 września 2023

Zapraszamy serdecznie na kolejną odsłonę Narodowego Czytania!
Program wydarzenia: spotkanie z dr Emanuelą Tatarkiewicz, badaczką historii polskiego ziemiaństwa, polonistką, autorką książek: „Dwór jako zjawisko polskiej kultury na podstawie prozy XIX i XX wieku” oraz „Służące i służący.

Literackie obrazy w polskiej prozie XIX i XX wieku”. Autorka będzie gościła u nas już po raz drugi i opowie, wykorzystując również piękne fotografie i slajdy, o realiach świata powieściowego, o bohaterach literackich i o bohaterach codzienności tej epoki. Fragmenty utworu, wybrane specjalnie przez dr Emanuelę Tatarkiewicz, przeczytają dla nas: Adam Kruszyński, Izabella Graczyk, Dorota Kinast, Mariola Trybuś – nasi tegoroczni, niepowtarzalni lektorzy! Niepowtarzalni, bo wystąpią w akcji Narodowego Czytania po raz pierwszy. To będzie też pierwsze wydarzenie w naszej nowej, pięknie zaaranżowanej, czytelni! Chcemy ją pokazać wszystkim i otwieramy szeroko jej drzwi! Wpisujcie datę w kalendarze. Do zobaczenia!