Biblioteka Główna Dyskusyjny Klub Książki Filia w Trąbczynie Spotkania autorskie Z życia biblioteki

Jagoda Wochlik w Zagórowie

15 maja 2026

Nie można było wymarzyć sobie lepszego gościa na uczczenie Tygodnia Bibliotek! Wczoraj spotkaliśmy się bowiem z Jagodą Wochlik która nie tylko książki pisze, ale też, jak i my, spędziła większą część swego życia zawodowego między regałami, jako bibliotekarka. 🙂 Jest autorka 12 powieści ( m.in.”Na dłużej niż na zawsze”, „Milion smutnych atomów”, „Dziewczyna bez serca”, „Jesteś muzyką”), wielbicielką sztuki, gadżetów popkultury i kotów… 🙂

Jagoda pochodzi z Pyzdr, jest absolwentką słupeckiego LO i polonistyki na UAM. Literaturę klasyczną zna więc od podszewki, ale docenia również wartość literatury popularnej (w tym fantasy i kryminału) oraz komiksów. W swoich powieściach rozbija na atomy i analizuje złożoność relacji międzyludzkich. O książkach innych autorów opowiada jako recenzentka, między innymi na YT („Biblioteka Edgara”, „Przystanek Biblioteka”)… Wspiera rozwój młodych umysłów jako nauczycielka języka polskiego. W szczytnym celu nie boi się wystawić wraz ze swymi uczniami musicalu!

Poznaliśmy wczoraj wspaniałą młodą kobietę, pracowitą, pełną pasji i z kapitalnym poczuciem humoru. Było naprawdę świetnie: rozmowa płynęła swobodnie, a uczestniczki spotkania co chwila wybuchały śmiechem, rozbawione szczerością i autoironią Pisarki. Nadmieńmy, że w spotkaniu wzięły udział m.in. panie z Dyskusyjnego Klubu Książki w Trąbczynie, które niedawno omawiały na spotkaniu jedną z książek Autorki.

Dziękujemy za spędzony wspólnie czas i życzymy Jagodzie wielu sukcesów, wiernych czytelników i solidnego wsparcia wydawnictwa. Czy zostanie żeńską wersją „Marcela Raniuszka”? Nie wykluczamy: Dziewczyna ma Tę Moc!