W zagórowskiej bibliotece majowy Tydzień Bibliotek rozpoczął się dzień wcześniej, 7 maja. Tego dnia gościłyśmy w naszej czytelni najaktywniejszych czytelników i najaktywniejsze czytelniczki, którzy w ciągu roku wypożyczyli rekordowe liczby książek.
Kilka lat temu uznałyśmy, że Dzień Bibliotekarza jest doskonałą okazją do zorganizowania Święta Czytelników, dlatego zapraszamy w tym czasie naszych czytelniczych rekordzistów i rekordzistki na tort i kawę. Cieszymy się ogromnie, że w gronie tym mamy przedstawicieli starszego i młodszego pokolenia. Jest nam niezwykle miło, że choć każdego roku kalendarze wypełniają nam się coraz bardziej obowiązkami, spotkaniami, tym razem udało nam się celebrować nasze święto wspólnie z władzami samorządowymi oraz niezastąpionym zespołem Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, czyli naszymi sąsiadami.
Dziękujemy Czytelniczkom i Czytelnikom, dziękujemy Panu Przewodniczącemu Rady Miejskiej, Panu Burmistrzowi, Pani Sekretarz, Naszym Sąsiadom z góry – Wasza obecność jest dla nas niezwykle ważna. Bo radość świętowania rośnie stukrotnie, kiedy możemy ją dzielić z osobami, bez których biblioteka nie istnieje. Czytelnicy, uczestnicy naszych wydarzeń, nasi partnerzy, nasz organizator i oczywiście, zespół biblioteki.
Tu słowo od dyrektorki: było mi niezwykle miło, że mogłam podziękować wszystkim swoim współpracowniczkom podczas tego spotkania, bo to dzięki Waszej pracy czytelnicy chcą nas odwiedzać, oferta biblioteki może się zmieniać, plan finansowy może być optymalnie zrealizowany. Bardzo Wam dziękuję! Biblioteka to ludzie, biblioteka to więcej niż myślimy ![]()





















