Obrazek przedstawia grupę dzieci przed urną wyborczą
Biblioteka Główna Z życia biblioteki

Wybory Książek 2024

14 czerwca 2024

28 maja w naszej bibliotece odbyły się Ogólnopolskie Wybory Książek 2024 skierowane do dzieci i młodzieży. Nasza biblioteka włączyła się do ogólnopolskiej akcji „Wybory Książek 2024” organizowanej przez „Bibliotekę w Szkole”. Wybory miały charakter przypominający prawdziwe wybory państwowe. Uczniowie głosowali na swoje ulubione książki wrzucając do urny wyborczej anonimowe karty, na których wpisane były tytuły od jednej do trzech najciekawszych książek, które przeczytali w ostatnim czasie. Nad przebiegiem wyborów czuwała komisja wyborcza, w której skład wchodzili zamiennie: burmistrz Gminy Zagórów Roman Kulterman, wiceburmistrz Gminy Zagórów Karol Błaszczak, sekretarz Gminy Zagórów Joanna Mięta oraz nasza była stażystka i przyjaciółka biblioteki, pani Małgorzata Kazimierska. W głosowaniu udział wzięły grupy przedszkolne z Ekoludki i Przedszkole „Bociani Zakątek” w Zagórowie, uczniowie ze Szkoła Podstawowa im. Michała Okurzałego w Zagórowie i „Nasza Szkoła” Michalinów oraz odwiedzający nas w tym dniu czytelnicy. Po podliczeniu wszystkich głosów wyniki prześlemy do redakcji Biblioteki w Szkole. Dzięki tym wyborom my również poznany preferencje czytelnicze naszych młodszych czytelników. Już wkrótce ogłosimy wyniki głosowania!

JK

Kiedy wreszcie udało się nam zliczyć głosy, oddane podczas wtorkowych Wyborów Książek dla Dzieci i Młodzieży 2024. Było ich 520 ( każdy głosujący mógł oddać 1-3 głosów na wybrane tytuły ). Oto 10 miejsc na podium i 12 książek, które były najczęściej wymienianymi na kartach do głosowania:

10. Ania z Zielonego Wzgórza / L. M. (Montgomery 6 głosów )

9. Kajko i Kokosz / J. Christa ( 7 głosów )

8. Clone / A. Negrońska ( 8 głosów ) oraz Mikołajek / Sempe i Gościnny ( 8 głosów ) oraz Wojownicy / E. Hunter( 8 głosów )

7. Czerwone krzesło / A. Maleszka ( 12 głosów )

6. Pinokio / Collodi Carlo ( 13 głosów )5. Pajączek na rowerze / E. Nowak ( 15 głosów )

4. Rodzina Monet / W. Marczak ( 16 głosów )3. Harry Potter / J. K. Rowling ( 17 głosów )

2. Akademia Pana Kleksa / J Brzechwa ( 20 głosów )

1. Kicia Kocia / A. Głowińska ( 35 głosów ).