Mężczyzna siedzi na biurku na tle slajdu z prezentacji. Na krzesełkach wokół niego siedzi młodzież.
Biblioteka Główna Z życia biblioteki

Lekcja historii z Grzegorzem Skorupskim

8 marca 2023

Klasy 6c i 6a ze Szkoły Podstawowej im. Michała Okurzałego w Zagórowie wzięły udział w warsztatach prowadzonych przez pana Grzegorza Skorupskiego, autora kryminałów retro. Nasz gość z wykształcenia jest historykiem i sam swego czasu uczył tego przedmiotu w szkołach. Aktualnie pracuje na rzecz samorządu Gostynia, pełniąc funkcję wiceburmistrza miasta oraz pisze powieści, w których z wielką starannością oddaje historyczne tło kryminalnych intryg w nich przedstawianych. 22 lutego na spotkaniu w bibliotece opowiadał uczniom o powstaniu styczniowym, jego genezie, przebiegu i konsekwencjach. Młodzież spróbowała swoich sił w quizie podsumowującym spotkanie, osiągając całkiem dobre wyniki.