Na zdjęciu członkowie chóru mieszanego Cantabile z Zagórowa. Panie w długich czarnych sukniach z wpiętymi czerwonymi różami w pierwszym rzędzie. W drugim - panowie z różami w klapach czarnych marynarek. Pośród pań na środku stoi dyrygentka w czerwonej koronkowej sukni

O kolędach, pastorałkach i najnowszej płycie chóru Cantabile z Zagórowa

23 stycznia 2023

Święta mają swą muzyczną oprawę, a każdy z nas ma swoją ulubioną kolędę czy pastorałkę 🌟🎼 O tradycjach muzycznych, wspólnym śpiewaniu kolęd i pastorałek, i o wyjątkowej płycie chóru „Cantabile”, który z okazji swego 30-lecia przygotował dla nas świąteczny, muzyczny upominek opowiedziała w bibliotece dyrygentka chóru, pani Aleksandra Koronkowska. Spotkanie odbyło się poniedziałek, 19 grudnia 2022 r. i miało uroczysty, świąteczny wręcz nastrój. Po wspaniałej prelekcji pani Aleksandra Koronkowska obdarowała uczestników upominkiem w postaci płyty. Na zakończenie odśpiewaliśmy zgodnym chórem ( mocno amatorskim ) kolędę „Przybieżeli do Betlejem”.