W zielonym fotelu klubowym po prawej stronie siedzi starsza, puszysta kobieta w kwiecistej, szarej sukience. Ma krótkie blond włosy, spogląda w bok i delikatnie uśmiecha się do rozmówczyni. Obok z prawej strony stoi stolik, na nim leży bukiet żółtych tulipanów.
Biblioteka Główna Spotkania autorskie

Spotkanie z dr Aleksandrą Piotrowską

3 maja 2022

Doktor Aleksandra Piotrowska doskonale wie, jak oczarować słuchaczy. Wykład zatytułowany „Dlaczego warto czytać z dzieckiem?” przyciągnął liczne grono osób zainteresowanych rozwojem szkolnych wychowanków i własnych pociech.

Dlaczego czytanie z dzieckiem jest ważne dla rozwoju wzroku dziecka? W jaki sposób dziecko ćwiczy spostrzegawczość i zdolność do koncentracji uwagi? Jaki wpływ na rozwój psychofizyczny dziecka ma nadużywanie smartfona? Mamy, tatusiowie oraz nauczycielki dzieci w wieku szkolnym mieli szansę pogłębić swoją dotychczasową wiedzę na temat wpływu książki i czytania na rozwój fizyczny, emocjonalny i intelektualny małego człowieka.

Dzięki niesamowitemu doświadczeniu zawodowemu w pracy z dziećmi i nastolatkami oraz mądrości, empatii i życzliwości, jakimi obdarowała nas tego wieczora, spotkanie opuszczaliśmy jako zdeklarowani fani Pani Doktor Piotrowskiej.