Plakat informujący o spotkaniu autorskim Katarzyny Nowickiej, autorki książki o teatrach wybrzeża. W roli prowadzącego Piotr Derlatka. Na plakacie w kolorach turkusu, żółci i czerni okładka książki Katarzyny Nowickiej.
Ogłoszenia Spotkania autorskie

O „Poetyzowaniu zwyczajności PRL-u”: studenckie teatry i ich twórcy

1 marca 2022

Rozmowa o książce „Poetyzowanie zwyczajności PRL-u w studenckich teatrach Wybrzeża: Co To, Bim-Bom, Cyrk Rodziny Afanasjeff”. Z Katarzyną Nowicką o barwnej kulturze studenckiej, nietuzinkowych młodych artystach i beztrosce młodości w trudnych czasach porozmawia Piotr Derlatka, autor książek biograficznych „Zdradziecka Agnieszka Osiecka”, „Jego portret. Opowieść o Jonaszu Kofcie”. Zapraszamy, by na chwilę przenieść się na widownię dawnych klubów studenckich i poddać się atmosferze lat 50. i 60. XX wieku. Tym razem gościmy w sali bankietowej OSP w Zagórowie, czyli u sąsiadów biblioteki.