Dwa portrety zestawione obok siebie. Na pierwszym od lewej, czarno-białym, jest wizerunek starszego, łysawego mężczyzny, w pasiastej koszulce, mężczyczna uśmiecha się, gestykuluje dłonią. To Bohumił Hrabal. Na drugiej fotografii siwowłosy mężczyzna w dzinsowej niebieskiej koszulki i dzinsowych spodniach opiera się swobodnie o ścianę, na wysokości pasa trzyma w rękach otwartą książkę. Spogląda w stronę obiektywu i uśmiecha się. To Aleksander Kaczorowski.
Spotkania autorskie

Porozmawiajmy o Hrabalu…

3 listopada 2021

Zapraszamy na spotkanie z Aleksandrem Kaczorowskim!

18 listopada (czwartek) o godz. 17.00 będziemy gościć w Zagórowie Aleksandra Kaczorowskiego, wybitnego pisarza, znawcę i tłumacza literatury czeskiej, eseistę, autora wielu książek, m.in. biografii Oty Pavla „Ota Pavel. Pod powierzchnią” (2018), Bohumila Hrabala „ Gra w życie” (2004), „ Hrabal. Słodka apokalipsa” (2016) i Václava Havla „ Havel. Zemsta bezsilnych” (2014). Spotkanie będzie poświęcone Bohumilowi Hrabalowi. Wydarzenie miało odbyć się 2 kwietnia 2020 r., ale pandemia pokrzyżowała plany.


Nie możemy doczekać się wizyty wspaniałego gościa. Serdecznie Państwa zapraszamy! Organizatorami wydarzenia są Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Zagórowie, Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Zagórowskiej i Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Zagórów. PS Jeśli Państwo nie znają twórczości Bohumila Hrabala, gorąco namawiamy do czytania jego książek. Zacznijcie lekturę (taka subiektywna rada) od „Takiej pięknej żałoby” i „Święta przebiśniegu”. Koniecznie przeczytajcie biografie Hrabala autorstwa Aleksandra Kaczorowskiego i wywiad László Szigetiego „Drybling Hidegkutiego, czyli rozmowy z Hrabalem” (tłum. Aleksander Kaczorowski)

[ źródło: https://www.facebook.com/GokZagorow ]