Na plakacie w kolorach czerwieni, czerni i szarości znajduje się okładka książki, w tych samych kolorach. Na okładce widać zarys postaci ( czarny cień ) chłopa trzymającego nad własną głową drąg z nabitą na niego głową ludzką. Tytuł książki to Bękarty Pańszczyzny. Na plakacie dodatkowo informacja o szczegółach spotkania, poniżej logo biblioteki.
Ogłoszenia Spotkania autorskie

Zapraszamy na spotkanie z dr. Michałem Rauszerem

7 września 2021

Dr Michał Rauszer jest adiunktem na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Warszawskiego, zajmuje się antropologią, ale jego książka „Bękarty pańszczyzny. Historia Buntów chłopskich” zmienia spojrzenie na historię Polski w ogóle, pokazuje nam relacje społeczne i rządzącą nami ekonomię z innej perspektywy.

Mężczyzna w średnim wieku, w okularach w ciemnej rogowej oprawce, o poważnym wyrazie twarzy. Ubrany jest  w niebieską, dżinsową koszulę. W rękach trzyma przed sobą książkę "Bękarty pańszczyzny". Okładka jest połączeniem elementów graficznych w kolorze czarnym i czerwonym, widać czarny zarys sylwetki chłopa w charakterystycznym nakryciu głowy, który nad własną głową na żerdzi unosi nabitą ludzką głowę ( szlachcica ). Tytuł na okładce: Bękarty Pańszczyzny. Historia buntów chłopskich.
fot. Robert Ziemka

Książka „Bękarty pańszczyzny” otwiera serię Wydawnictwa RM „Ludowa historia Polski”. Wbrew tytułowi serii książka dużo mówi nam o nas samych i naszej teraźniejszości. Kto wie, kogo możemy uznać za pierwszego polskiego terrorystę? Jakie były początki mafii? Nieoczywiste tematy w historii polskich chłopów? Zapewniamy – całe spotkanie będzie frapujące! Zapraszamy – ten temat jest jednym z najszerzej dyskutowanych tego roku! 

Podczas spotkania można będzie nabyć książkę dr. Michała Rauszera „Bękarty pańszczyzny” w przystępnej cenie 20 zł i poprosić o autograf.