Biblioteka Główna Filia w Trąbczynie Z życia biblioteki

„Podaruj wiersz”

29 października 2019

„Podaruj wiersz” – akcja społeczna Fundacji im. Zbigniewa Herberta w naszej bibliotece. W piątkowy poranek 11 października uczniowie klasy technikum z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Zagórowie włączyli się w tworzenie poetyckiego przekazu. Uczestnicy odświętnie ubrani z okazji Dnia Nauczyciela, wybierali wiersze, które przepisali na specjalnej papeterii, by podarować poetyckie słowa wybranej przez siebie osobie. Słowa poetów idą w świat !

Kolejną klasów, jaka przyłączyła się do akcji, była IIIc ze Szkoły Podstawowej w Zagórowie wzięła udział w akcji społecznej Fundacji im. Zbigniewa Herberta „Podaruj wiersz”. Własnoręcznie przepisane przez uczniów wiersze zostały podarowane pensjonariuszom Domu Pomocy Społecznej w Zagórowie.

Uczniowie kl. VI ze szkoły podstawowej w Trąbczynie włączyli się w akcję jako trzecia z zaangażowanych w projekt „Podaruj wiersz” , a spotkanie miało miejsce 14 listopada, czyli dokładnie w Ogólnopolski Dzień Biblioterapii!

W tym samym dniu w naszej Filii Bibliotecznej w Trąbczynie zostało zorganizowane drugie spotkanie. Tym razem w akcji „Podaruj wiersz” wzięły udział miłe panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Trąbczyna. Panie oczywiście przepisały wiersze z kaligraficzną dbałością, ale to nie wszystko!
Spotkanie bowiem przerodziło się w żywą dyskusję o poezji, czytanie na głos wierszy, a nawet i śpiewanie poezji. Jedna z pań zaimponowała nam szczególnie, recytując z pamięci „Świteziankę” !