Księga Pamiątkowa O.S.P. w Zagórowie

30 sierpnia 2019

Z okazji Jubileuszu 120-lecia istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Zagórówie wraz ze Stowarzyszeniem „Zagórów – Miejsce z Historią” mamy przyjemność przedstawić Państwu dokument nietuzinkowy :

Spisywana od 1946 roku „Księga Pamiętkowa O.S.P. w Zagórowie ” stanowi prawdziwą skarbnicę wiedzy o zagórowskiej straży ogniowej, zawiera oryginalne podpisy druhów i absolutnie unikatowe zdobienia kart, wykonane własnoręcznie przez pierwszego ze spisujących księgę kronikarzy. Oryginał  został przed laty przekazany bibliotece przez Prezesa O.S.P. w Zagórowie, pana Bogdana Matczaka i cały czas przechowywany jest w zbiorach Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Zagórowie.  Ponad rok temu został przez nas zdigitalizowany. Wersję cyfrową, opracowaną przez Katarzynę Połom i Bogdana Michalskiego udostępniamy dziś Państwu w takiej właśnie postaci.