Lokalny Klub Kodowania Z życia biblioteki

Przedszkolaki kodują: Ozobot Ozi zwiedza bibliotekę

7 marca 2019

Przedszkola w Kotuni znają już naszą biblioteką i najfajniejsze jej zakamarki. Oprowadziły po nich ozobota Oziego, który przyjechał z wizytą wraz z nimi. Dzieci z pomocą swoich nauczycielek i bibliotekarek narysowały i zaprogramowały trasę zwiedzania, którą poruszał się mały robocik. „Zaprzyjaźniliśmy” również Oziego z jednym z bibliotecznych Photonów. 

Zaprzyjaźnione przedszkolaki z Kotuni przywiozły na dzisiejsze spotkanie swojego Ozobota i uczyły panią Kasię ( która na co dzień pracuje z LOFI i Photonami ), jak za pomocą kolorowych kodów porozumieć się z maleńkim, sympatycznym robotem. Wraz z wychowawczynią, Panią Małgorzatą Graczy zaprezentowały podstawy działania Ozobota z wykorzystaniem dedykowanych puzzli do budowy trasy.

Kiedy szczegóły komunikacji z robotem stały się już jasne, bibliotekarka poprosiła dzieci, by przypomniały sobie rozkład pomieszczeń biblioteki ( zwiedzanej przez nie podczas pierwszego spotkania ) i narysowały dla Ozobota trasę zwiedzania biblioteki i przykleiły na niej właściwe obrazki.

Dzieci same decydowały o tym, w których miejscach Ozi zatrzyma się na dłużej, którędy pójdzie, do kogo zajrzy, dlatego trasa zwiedzania przygotowana przez każdą z trzech grup wyglądała nieco inaczej.