Wycieczka do Pana B. Koniecznego

25 sierpnia 2009

W dniu 25 sierpnia 2009 r. Biblioteka Publiczna w Zagórowie zorganizowała kolejną wycieczkę dla dzieci ze Świetlicy Środowiskowej w Zagórowie. Tym razem wyruszyliśmy do Pana Bogdana Koniecznego/mieszkaniec Zagórowa – kolekcjoner, majsterkowicz/, aby zwiedzić jego dom, wypełniony od piwnicy po strych, pięknymi eksponatami. Było co podziwiac. Piękne lampy stojące i wiszące, militaria, zegary, gramofony, kołowrotki. książki, odznaczenia, porcelana i wiele innych pięknych przedmiotów, zachwycały swoim pięknem i historią. Zaineresowanie wzbudziła również pracownia z tysiącami części, w której Pan Bogdan dokonuje renowacji nowych nabytków. Dzieci i organizatorzy, pełni wrażeń, zachwyceni zbiorami wróciliśmy do biblioteki.