Wycieczka Konin-Gosławice

4 sierpnia 2009

W dniu 4 sierpnia 2009r Biblioteka Miasta i Gminy w Zagórowie zorganizowała wycieczkę do bibliotek publicznych w Koninie i Muzeum Regionalnego w Gosławicach. Uczestnikami wycieczki były dzieci ze Świetlicy Środowiskowej w Zagórowie oraz dla aktywni czytelnicy naszej biblioteki. Prawie pięćdziesięcio-osobowa grupa wyruszyła z Zagórowa o godz. 9.00. Pierwszą atrakcją były pokaźne zbiory książkowe i audiowizualne Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie. Uczestnicy wycieczki mogli również obejrzeć wystawę prac Zofii Urbanowskiej oraz zwiedzić podziemia, w których dawniej mieścił się skarbiec. W czytelni inernetowej uczestnicy mogli obejrzeć czytniki do odtwarzania zbiorów po dygitalizacji. Następnie grupa podziwiała wspaniale odremontowane filię tejże biblioteki nr 7. na ul. Sosnowej i filię Biblioteka Zamek. W Muzeum Regionalnym w Gosławicach młodzież miała okazję zapoznać sie z ciekawymi zbiorami archeologicznymi, ekspozycjami zabytkowych lamp, odznaczeń i biżuterii. W programie uwzględniono zwiedzanie zamku, dworku oraz chłopskiej chaty, która w całości została przeniesiona z Kopojna(z Gminy Zagórów) . Zakończeniem wyjazdu był wspólny posiłek w McDonaldzie.