Czerwieńcie, zieleńcie się słowa. Gminny Konkurs Recytatorski

10 lutego 2009

10 lutego 2009 roku Biblioteka Publiczna zgromadziła na gminnych eliminacjach kolejnej, siedemnastej już edycji Międzypowiatowego Konkursu Recytatorskiego „Czerwieńcie, zieleńcie się słowa.” 23 uczestników. Byli to uczniowie szkół podstawowych z Zagórowa, Trąbczyna, Kopojna, Łazińska, Łukomia i Myszakówka. Młodzież pod okiem swych nauczycieli przygotowała i zaprezentowała interesujący repertuar. Jak zwykle rej wodziły wiersze Brzechwy i Tuwima, a publiczność nie kryła bardzo pozytywnie odebrała recytujących.

W jury zasiadły panie: Seweryna Lewandowska, Dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki w Słupcy, Iwona Bętkowska – przedstawicielka zagórowskiego Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury oraz Maria Chojnacka, polonistka.

Komisja po długich naradach zdecydowała się nagrodzić:

• Joannę Sąsiadek (Trąbczyn)
  • Samantę Kubacką (Trąbczyn)
  • Klarę Frankowską (Zagórów)
  • Darię Wstawską (Trąbczyn)
  • Weronikę Peszkę (Łukom)

Nagrodę Dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Słupcy otrzymała: Martyna Rybicka

O konkursie przeczytać można było w Gazecie Słupeckiej (nr 7, z 17 lutego 2009) oraz w Kurierze Słupeckim (nr 7, z 17 lutego 2009)

Trzy uczestniczki z Trąbczyna reprezentowały nas na etapie rejonowym konkursu w Słupcy.

Ostatecznie finał konkursu rozstrzygnięto w Strzałkowie.