Z życia biblioteki

Książka dla Dzieci i Młodzieży VII Poznańskie Spotkania Targowe

15 lutego 2008

Słowo pisane od pradawnych czasów stanowi najlepszą formę przekazywania wiedzy i informacji. Pomimo intensywnego rozwoju internetu tradycyjna publikacja nadal jest traktowana jako najpewniejsze i najbardziej rzetelne źródło wiedzy*.

Dlatego w Poznaniu już po raz VII zorganizowaliśmy Poznańskie Spotkania Targowe KSIĄŻKA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY. Współorganizatorami tego wydarzenia byli Międzynarodowe Targi Poznańskie, Polskie Towarzystwo Wydawców Książek i Centrum Kultury ZAMEK. Wśród instytucji współpracujących z Targami Książki znaleźli się Instytut Książki, Fundacja ABC XXI-Cała Polska czyta dzieciom (organizator kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”), miesięcznik WYDAWCA, Magazyn Literacki KSIĄŻKI oraz Biblioteka Raczyńskich. 

Celem tego wydarzenia była popularyzacja czytelnictwa poprzez prezentację polskiego rynku wydawniczego w zakresie książki dla dzieci i młodzieży.

W ramach Targów Książki swoją ofertę zaprezentowało niemal 50 wydawnictw, które na swoich stoiskach promowały swoje najnowsze osiągnięcia edytorskie. Poza wydawcami z Polski swoją ofertę prezentowali także wydawcy z Ukrainy i Węgier.

http://www.targiksiazki.pl/pl
*Źródło – Gazeta Wyborcza