SmodCMS
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy
62-410 Zagórów, ul. Wojska Polskiego 13
tel. (63) 274 81 09

Filia w Trąbczynie
62-410 Zagórów, Trąbczyn 53
tel. (63) 276 22 39

 

Pokaż aktualności z roku:

Spotkanie autorskie z dr E.Tatarkiewicz

09.10.2019

Informacja

01.10.2019

Uwaga

Informujemy, że w dniach 2 - 4 października

biblioteka będzie czynna w godzinach od 8.00  - 16.00!

Spotkanie z Joanną Jax - już niebawem!

26.09.2019

Mała książka - wielki człowiek

10.09.2019

Informujemy, że Wyprawki Czytelnicze z projektu "Mała Książka - wielki człowiek" organizowanego przez Instytut Książki są już w naszej bibliotece i czekają na dzieci przedszkolne w wieku od 3 do 6 lat!

 

Mała książka - wielki człowiek - już za moment!

03.09.2019

Wciąż czekamy na Wyprawki Czytelnicze, związane z naszym udziałem w akcji „Mała książka – wielki człowiek".  Dopiero po ich otrzymaniu będziemy mogły rozpocząć ich przekazywanie Małym Czytelnikom. Przypominamy, że Wyprawki wydajemy tylko dzieciom z roczników 2013–2016

Księga Pamiątkowa O.S.P. w Zagórowie

30.08.2019

Z okazji Jubileuszu 120-lecia istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Zagórówie wraz ze Stowarzyszeniem "Zagórów - Miejsce z Historią" mamy przyjemność przedstawić Państwu dokument nietuzinkowy :

Spisywana od 1946 roku "Księga Pamiętkowa O.S.P. w Zagórowie " stanowi prawdziwą skarbnicę wiedzy o zagórowskiej straży ogniowej, zawiera oryginalne podpisy druhów i absolutnie unikatowe zdobienia kart, wykonane własnoręcznie przez pierwszego ze spisujących księgę kronikarzy. Oryginał  został przed laty przekazany bibliotece przez Prezesa O.S.P. w Zagórowie, pana Bogdana Matczaka i cały czas przechowywany jest w zbiorach Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Zagórowie.  Ponad rok temu został przez nas zdigitalizowany. Wersję cyfrową, opracowaną przez Katarzynę Połom i Bogdana Michalskiego udostępniamy dziś Państwu w takiej właśnie postaci. 

VII Zagórowski KsięgoZbiór

29.08.2019

W dniu dzisiejszym, pomimo niesprzyjającej aury ( upał powyżej 30 stopni raczej nie nastraja do przebywania w miejscach publicznych nieklimatyzowanych ) odbyła się akcja KsięgoZbiór. Organizujemy ją w Zagórowie już siódmy raz i tradycyjnie spotykamy się w sierpniu, by przez godzinę poczytać w ciszy wybraną książkę. Można było czytać z dziećmi, z przyjaciółmi, na siedząco, na stojąco, na leżąco... Tak, jak lubimy. Dobór lektur też był całkowicie dowolny... I strasznie szybko nam ta godzina minęła. 

 

 

Cyfrowa prenumerata Wyborczej za darmo

23.08.2019

Mamy dobrą wiadomość dla wielbicieli e-prasy:codziennie rano na Waszych tabletach będzie czekać świeże wydanie Wyborczej do pobrania - za darmo!

Jeśli posiadacie czytnik e-booków, Wyborcza będzie dla Was dostępna w sklepie Publio. Czytajcie bez ograniczeń w Internecie - na komputerze, tablecie i smartfonie : Duży Format, Wysokie Obcasy, Magazyn Świąteczny, Ale Historia oraz 22 serwisy lokalne. Wszystko dzięki specjalnej ofercie Grupy Agora dla bibliotek. 


O szczegóły pytajcie w bezpośrednio w Bibliotece 

Mała książka - wielki człowiek

19.08.2019

Przyjdź we wrześniu z dzieckiem do biblioteki i odbierz Wyprawkę Czytelniczą w ramach projektu  „Mała książka – wielki człowiek”!

Są takie wydarzenia i rytuały w życiu dziecka, które nie tylko pozostają na długo w pamięci, ale mają też istotny wpływ na jego dorosłe życie. Badania wykazują, że dzieci wychowywane pośród książek są bardziej pewne siebie, mają większy niż rówieśnicy zasób słownictwa i dobrze rozwiniętą wyobraźnię. Pożytki z czytania mają także konkretny wymiar materialny: czytające dzieci osiągają sukcesy i zarabiają więcej od tych, które nie czytają.

czytaj dalej >>