Biblioteka Główna Filia w Trąbczynie Z życia biblioteki

Michał Rusinek o Wisławie Szymborskiej

12 maja 2023

Zapraszamy do oglądania fotorelacji ze spotkania z Michałem Rusinkiem , Prezesem Fundacji Wisławy Szymborskiej, autorem książek dla dzieci i dorosłych, felietonistą, literaturoznawcą. Nasz Gość z okazji Roku Wisławy Szymborskiej opowiedział nam o tym, jak wyglądała praca osobistego sekretarza noblistki, jaką osobowością była poetka, jak wyglądało jej życie po otrzymaniu literackiej Nagrody Nobla. Bardzo się cieszymy, że dzięki temu spotkaniu mogliśmy wspólnie z publicznością uczcić patronkę roku 2023, wyjątkową poetkę, ukazującą nam wartość mądrego dystansowania się wobec patetyczności, oficjalności, wielkich postaci i wielkich słów. Dziękujemy za współpracę Miejsko Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Zagórowie, Agencji Autorskiej Autograf oraz wszystkim obecnym uczestniczkom i uczestnikom.