Na pierwszym planie robot Photon ( przypomina białego królika na czarnych kołach, ze świecącymi czółkami i oczkamia ), na drugim planie dwie dziewczynki , zajmujące się rozszyfrowywaniem zakodowanych wiadomości. Obie dziewczynki trzymają w dłoniach dyski szyfrujące przygotowane z tektury i długopisy, którymi będą zapisywać informacje na kartkach papieru.
Lokalny Klub Kodowania Z życia biblioteki

Szyfrujemy z robotami

22 lipca 2021

Tworzenie i łamanie szyfrów może być fajną zabawą. Wczorajszego popołudnia spotkała się grupka dzieciaków z Lokalny Klub Kodowania W Zagórowie, by przekonać się o tym osobiście. Zajęcia z wykorzystaniem harcerskiego szyfru „Czekolada”, dysków szyfrujących oraz robotów Photon poprowadzili wspólnie bibliotekarka Katarzyna Połom i nasz wolontariusz, Sebastian Deręgowski.