Biblioteka Beneficjentem programu „KRASZEWSKI. KOMPUTERY DLA BIBLIOTEK 2020”

16 listopada 2020

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Zagórów jest Beneficjentem Programu Instytutu Książki „Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2020”. Celem programu jest zapewnienie zrównoważonego dostępu do nowoczesnych technologii i wyrównanie szans mieszkańców miejscowości w gminach o najniższych dochodach podatkowych na jednego mieszkańca poprzez wyposażenie bibliotek w tych gminach w nowoczesny sprzęt komputerowy.

W ramach przyznanego dofinansowania w wysokości 15 594,00 zł zakupiono: dwa laptopy, dwa urządzenia wielofunkcyjne, zestaw serwer NAS, oprogramowanie MS Office, robota edukacyjnego, program antywirusowy, UPS, klawiatury, słuchawki nauszne do komputera, myszki. Wkład własny wykorzystany w programie to 2755,00 zł.