Z życia biblioteki

Obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu

27 lutego 2019

Po raz kolejny nasza biblioteka włączyła się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu.

W spotkaniach  odbywających się w dniach 4-6 lutego udział wzięli uczniowie klas zerowych i klasy  IVc ze Szkoły Podstawowej w Zagórowie.

W tym roku, przez hasło „Działajmy razem!”, organizatorzy DBI zwracali szczególną uwagę na potrzebę współpracy i powszechnego zaangażowania rodziców, nauczycieli i innych profesjonalistów w działania podnoszące poziom bezpieczeństwa dzieci online.

Uczniowie klas zerowych wzięli udział w zajęciach dotyczących bezpiecznego korzystania z Internetu.  Dzieci obejrzały film pt. „Przygody Plika i Foldera w sieci”, który wprowadził małych widzów w wirtualny świat, ucząc mądrego i bezpiecznego korzystania z komputera i Internetu. Ponadto przygotowaliśmy dla nich szereg wesołych zabaw i ćwiczeń, które miały na celu rozwijanie i utrwalanie poznanych zasad bezpieczeństwa w sieci.

Z kolei w spotkaniu z uczniami  klasy IVc wykorzystaliśmy scenariusz  zajęć „Internet bez hejtu”, który jest elementem projektu „Internet bez nienawiści” realizowanego w ramach programu „Obywatele dla Demokrcji”.  Rozmawialiśmy między innymi  o hejcie  w Internecie i rozważnym reagowaniu na to zjawisko.