Z życia biblioteki

Wizyta mieszkańców DPS-u

22 maja 2009

Spotkania mieszkańców Domu Pomocy Społecznej i pracowników Biblioteki Publicznej w Zagórowie stały się miłą tradycja, od pewnego czasu kultywowaną przez obie nasze placówki.

22 maja 2009 po raz kolejny spotkaliśmy się w jakże sympatycznym gronie. Nasi Goście już na początku wizyty z uwagą obejrzeli wystawę fotografii autorstwa pana Karola Budzińskiego, pochodzących z planu filmu „Ogniem i mieczem”.

Później zasiedliśmy wszyscy do rozmów przy kawie. Jako że najbliższe miesiące obfitują w rozmaite imprezy kulturalne, nie sposób było nie wspomnieć w rozmowie chociażby kilku z nich. Była zatem mowa o zagórowskim „Powitaniu lata”, „Festynie parafialnym”, czy zmaganiach drużyn strażackich. Sporo uwagi poświęcono także V Festiwalowi Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej w Lądzie. Kasia, będąca członkiem Drużyny Słowiańskiej Warcianie z przyjemnością podzieliła się z Gośćmi swoją pasją, prezentując fotografie z ubiegłorocznego wydania tej imprezy, a zarazem zapraszając serdecznie na kolejną jej edycję już w czerwcu.

Wizyta minęła w pogodnej, przyjaznej atmosferze. Miejmy nadzieję, że spotkamy się ponownie już niebawem.