11 maja 2009

Odwiedziny dzieci z grupy „O” z Przedszkola Samorządowego w Zagórowie wraz z opiekunami są w naszej bibliotece już tradycją. Przedszkolaki zawitały do nas przed południem, niektóre pierwszy w życiu raz. Dyrektor, pani Małgorzata Kasprzak wyjaśniła dzieciom najważniejsze zasady korzystania ze zbiorów bibliotecznych, oprowadziła po wypożyczalni i czytelni. Później przyszła pora na chwilę najbardziej oczekiwaną – podczas uroczystego pasowania na czytelnika dzieciaki otrzymały własne karty biblioteczne.

Kiedy już każdy wybrał dla siebie książkę i dokonał pierwszego samodzielnego wypożyczenia, przyszła kolej na spotkanie dzieci z ich ulubieńcem – Kubusiem Puchatkiem. Fragment książki, dotychczas znanej dzieciom dzięki ich wychowawczyniom, tym razem przeczytała Kasia.