Wystawa ZIEMIA ZAGÓROWSKA W MALARSTWIE

15 lutego 2008

(…) W obrazach Grażyny Harmacińskiej-Nyczka widać wrażliwość na kolor, zupełnie inne spojżenie na krajobraz, którego my niestety nie dostrzegamy. Kolejny raz przeniosła nas w swój świat akwareli, a to za sprawą wystawy jaj malarstwa w Bibliotece Miejskiej w Zagórowie pt „Ziemia Zagórowska w malarstwie”.

(…) Oprócz obrazów możnabyło zobaczyć katalog prac wraz z notatkami, foldery i katalogi wystaw i plenerów, poznać historię słynnej Grupy Sopockiej, rozmaite szkice, zdjęcia wybranych obrazów pani Grażyny niedostępnych na wystawie, artykuły prasowe, zdjęcia z planu filmowego z 1969 roku, zdjęcia pracowni malarki, a także jej mieszkania oraz zdjęcia z wystawy w Klubie Garnizonowym z 1968 roku.

(…) Wystawę będzie można oglądać w Bibliotece Miejskiej do 15 kwietnia 2008 roku.

Kurier Słupecki 19 luty 2008