Z życia biblioteki

Eliminacje gminne XVI Konkursu Recytatorskiego

12 lutego 2008

We wtorkowe przedpołudnie wszyscy zebrani w Bibliotece Miejskiej w Zagorowie mogli przenieść się w kolorowy świat wierszy, a to dzięki uczniom, recytującym wybrana przez siebie wiersze na eliminacjach gminnych XVI Konkursu Recytatorskiego dla Szkół Podstawowych „Czerwieńcie, zieleńcie się słowa”, którego organizatorem jest Centrum Kultury i Sztuki w Koninie oraz Gminny Ośrodek Kultury w Strzałkowie.

Liczne grono występujących, opiekunów oraz jury w składzie Małgorzaty Musiał, Seweryny Lewandowskiej, Anny Karpińskiej powitała dyrektor biblioteki w Zagórowie Małgorzata Kasprzak. Tegoroczny konkurs rozgrywany był w dwóch kategoriach.

Spośród dwudziestu uczestników ze szkół podstawowych gminy Zagórów do dalszych zmagań w Konkursie Recytatorskim przeszła: Daria Wstawska, Katarzyna Ruda i Joasia Sąsiadek ze szkoły w Trąbczynie, Eliza Błażejewska i Klara Frankowska z Zagórowa, Samanta Kubacka z Szetlewka i Karolina Swędrowska z Myszakówka.

Nagrodę miejskiej i Powiatowej Biblioteki w Słupcy otrzymała Weronika Pleszka z Łukomia.

Pozostałych uczestników wyróżniono dyplomami, w tym specjalnym dla Rafała Urbaniaka, jedynego chłopca, który odważył się recytować wiersze.