Spotkania autorskie

Spotkanie autorskie z pisarką Wiolettą Piasecką

13 września 2007

Wioletta Piasecka – pisarka, urodziła się w Elblągu. Jest spod znaku bliźniąt. Życiowa optymistka, ale też jak każdy bliźniak przeżywa chwile załamań i rozterek. Jest szczęśliwa i potrafi cieszyć się jak dziecko, gdy utwory jej znajdują uznanie u czytelników. Ukończyła Wydział Historyczno-Filologiczny Uniwersytetu Gdańskiego, wybierając specjalizację z zakresu literatury dla dzieci i młodzieży pod okiem prof. dr hab. Gertrudy Skotnickiej.

Ukończyła studia podyplomowe na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie na kierunku Rachunkowość.Minister finansów nadał jej Certyfikat Księgowego Polskiego.

Pisarka zadebiutowała jako korespondent gazety Dzienniek Bałtycki pisząc artykuły o charakterze społecznym.

Twórczością dla najmłodszych zadebiutowała w 1999 roku książką „Zaczarowana kraina bajek”, w której znalazło się siedem utworów. Jest autorką biografii Hansa Christiana Andersena, pt. „W poszukiwaniu szczęścia”. „Baśniowa biografia Andersena” 2001 rok, oraz serii książek, w skład której wchodzą:

– „Zaczarowane bąbelki”
– „Bajka na dobranoc”
– „Dwie Małgosie”
– „Bajka o królewnie”
– „Sześć życzeń Natalki”
– „Bajka o królewnie’
– „W poszukiwaniu szczęścia”
– „Dawno temu…”
– „Domek marzeń”
– „Włóczęga”
– „Kluseczka”
– „Kosmiczna przygoda”
– „Księżniczka dziecięcych serc”
– „Zasłużyć na fiołki”

„Pisarka- wróżka” w swe opowieści wkłada serce i duszę. Baśnie zachwycają lekkością pisania, prostotą, zręcznością stylu. Za pośrednictwem swych bohaterów autorka przekazuje dzieciom wiarę w moc własnych zdolności i możliwości realizacji marzeń. Baśnie jej niosą w sobie przesłanie, zmuszają do refleksji. Praca, poszukiwanie prawdy, zwycięstwo dobra nad złem to tylko nieliczne wartości wynikające z treści. Ktokolwiek sięgnął po jedną z baśni z pewnością przeczyta następne. Utwory zawierają dużo ciekawych dialogów, dzięki czemu znakomicie nadają się na przedstawienie teatralne. Jedno z nich odbyło się w Gdańsku na Jarmarku Św. Dominika w sierpniu 2003 roku.

Wartościami, które stawia na pierwszym miejscu są: miłość, praca, wiara w drugiego człowieka oraz w sens swoich poczynań.