Wystawa NIEBO

8 sierpnia 2007

MAŁA GALERIA FOTOGRAFII PRACOWNIKÓW WBPiCAK została pomyślana jako możliwość prezentowania twórczych dokonań koleżanek i kolegów, dla których fotografowanie jest jedną z pozazawodowych pasji. „GALERIA” to dziesięć zdjęć dziesięciu autorów. Galeria jest żywa tzn. autorzy dowolnie zmieniają swoje zdjęcia , a prowadzący zmienia autorów W celu utrzymania właściwej linii programowej i wysokiego poziomu prezentowanych fotografii prowadzący galerię powołuje raz na kwartał jednoosobowe Jury pod swoim przewodnictwem , które dokonuje weryfikacji artystycznych.

Trzy kolejne odsłony Małej Galerii nosiły wspólny tytuł: NIEBO – wschody i zachody słońca, burzowe chmury i błyskawice, łagodne kumulusy, anielskie obłoki, a także rozgwieżdżony bezmiar kosmosu. Wszystko to co zachwyca, zaciekawia, niepokoi, gdy w spokojny urlopowy czas spoglądamy w NIEBO. Najciekawsze interpretacje tego nieodgadnionego, nieustannie się zmieniającego, wielo-znaczeniowego NIEBA zostały włączone do oferty Objazdowej Galerii Wielkopolskiej Fotografii

Autorzy:
Alicja Bąbała, Andrzej Mantyk, Barbara Jabłońska, Bożena Król, Ewa Oleszek, Hanna Osipowicz, Jagienka Kołpowska, Justyna Stoltmann-Prędka, Paweł Anders, Paweł Henski, Piotr Król, Ryszard Dolata, Teresa Wawdysz, Urszula Cimoch, Władysław Nielipiński oraz gościnnie Janusz Nowacki.

Wystawa składa się z 21 zdjęć w passpartou 50×70